C. Frank Sherrard
Stark County
1940-1942
Vaughn Bolles
Williams County
1943-1944
Leonard Fuerst
Cuyahoga County
1945-1947
Harry C. Barnes
Washington County
1948-1949
Howard Wenning
Richland County
1950-1951
Howard K. Dunfee
Belmont County
1952
J. A. North
Medina County
1953
Roy King
Franklin County
1954
George D. Marble
Ashland County
1955
J.T. Musselman
Lake County
1956
Phyllis L. Cross
Athens County
1957
Russell E. Gearhart
Greene County
1958
James Faltys
Guernsey County
1959
David A. Jones
Van Wert County
1960
Glen H. Pyle
Licking County
1961
Isaac Rowles
Fairfield County
1962
Charles E. Oman
Hancock County
1963
Frank P. Yacobucci
Summit County
1964
John Auble
Erie County
1965
Harry Smock
Muskingum County
1966
Emil Masgay
Cuyahoga County
1967
Joseph M. Clifford
Franklin County
1968
Trenton Williams
Hardin County
1969
Anthony Vivo, (Sr.)
Mahoning County
1970
Gordon W. Cummings
Auglaize County
1971
Jesse Yoder
Montgomery County
1972
Carl Stacey
Columbiana County
1973
Robert Kopf
Lucas County
1974
William H. Sterritt
Morrow County
1975
Clyde Myers
Wayne County
1976
Mildred Thompson
Scioto County
1977
Raymond Osborn
Geauga County
1978
Dale Burcham
Lawrence County
1979
Warren Ward
Knox County
1980
Tom Enright
Franklin County
1981
James Highly
Mercer County
1982
Barbara A. Geuy
Shelby County
1983
James B. McCarthy
Summit County
1984
Ronald L. Vincent
Clark County
1985
Alberta Rathbun
Sandusky County
1986
Teddy Dodds
Hardin County
1987
Helen Garofalo
Stark County
1988
Betty Montague
Geauga County
1989
Clark Hunter
Huron County
1990
Dorcas Miller
Holmes County
1991
Karl Miller
Putnam County
1992
Teresa Bemiller
Knox County
1993
Rockne Clark
Tuscarawas County
1994
Joseph Hamrock
Jefferson County
1995
Rebecca Bhaer
Wood County
1996
Sue Ellen Kohler
Auglaize County
1997
Hon. Jim Cissell
Hamilton County
1998
Craig Zimmers
Montgomery County
1999
Irene Miller
Coshocton County
2000
Phil Scott
Richland County
2001
Terri Mazur
Greene County
2002
Todd Bickle
Muskingum County
2003
Jim Spaeth
Warren County
2004
Hon. Carol White Milhoan
Wayne County
2005
Larry Long
Fayette County
2006
Bernie Quilter
Lucas County
2007
Lynne L. Mazeika
Lake County
2008
Noreen Saunders
Galia County
2009
Kathy Fortney
Medina County
2010
Gregory A Bush
Montgomery County
2011
James Dean
Pickaway County
2012
Daniel M Horrigan
Summit County
2013
Teresa J Lammers
Putnam County
2014
Cindy Hofner
Wood County
2015
Penny S Underwood
Champaign County
2016
Michele K. Mumford
Shelby County
2017
Cindy Mollenkopf
Van Wert County
2018
Branden C. Meyer
Fairfield County
2019